Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wpt_remove_version' not found or invalid function name in /home/onlinepu/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 288
خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه
آکادمی

آموزش گام به گام رسم شکل در نرم افزار word

۱- از قسمت سربرگ بخش Insert گزینه Shapes را انتخاب کنید:

۲- برای کشیدن یکی از شکل های موجود در سند خود، کافیست شکل مورد نظر را انتخاب و سپس توسط ماوس آن را رسم کنید:

۳- بعد از رسم شکل مورد نظر، سریرگ جدیدی با نام Format ظاهر می شود، که با استفاده از گزینه هایی که در این سربرگ وجود دارد می توانیم شکلی که رسم کردیم را ویرایش کنیم .

در این سربرگ می توانید در بخش Size به اندازه دلخواه از شکل خود برسید

همچنین با استفاده از ابزار Edit Sahpe در بخش Insert Shape می توانید شکلی که رسم کردید را با شکل دیگر تعویض یا با ایجاد نقاظ ویرایشی فرم و شکل را تغییر دهید.

۴- در سربرگ Format می توانید شکلی که رسم کردید را ویرایش کنید، این ویرایش شامل تغییر اندازه، اضافه کردن متن و… می باشید.
در قسمت  Shape Styles سه گزینه قرار دارد وجود دارد که برای رنگ کردن، تنظیمات و اعمال جلوه روی اشکال رسم شده به کار می رود.

۵- با کیلیک کردن روی شکل رسم شده گزینه ی Selection Pane را انتخاب میکنیم، به وسیله ی این ابزار می توانید اشکالی که رسم کرده اید را مدیریت کنید، پس از انتخاب این ابزار در سمت راست صفحه باکسی ظاهر می شود اسامی شکل ها در این باکس قرار دارد، با انتخاب اسم هر شکل میتوانید آن را انتخاب و سپس در صورت نیاز ویرایش کنید.

بیشتر بخوانید  فرمول نویسی در نرم افزار word

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 18 =