خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه
آکادمی

تمپلیت چیست؟

قالب صفحه آرایی
امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
BannerShop Nashreonline - تمپلیت چیست؟
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

خلق ظاهری زیبا برای کتاب و مجلات علاوه بر محتویات غنی و پربار عاملی مهمی در جذب مخاطب و خوانندگان است. طراح و صفحه آرا با توجه به طرز فکر نویسنده و محتوای کتاب نوشته شده سعی می کند در کتاب فضایی ایجاد نماید تا مخاطب فضای مورد نظر را درک نموده و ارتباط بیشتری با نوشتار پیش رو برقرار نماید. تمپلیت در اصطلاح به همان قالب کلی و الگوی قالب نوشتار گفته می‌شود به این ترتیب که نظم چیدمان تمام عناصر مورد نیاز در صفحات پیش‌بینی شده و تنظیمات هر صفحه، استایل متن، پاراگراف، هدینگ، تب‌ها و… در مکان مخصوص قرار داده می‌شود. در تمپلیت آماده طرح گرافیکی مرتبط با موضوع طراحی شده و متناسب با آن تصاویر، متن، فرم و… قرار داده می‌شود، رنگ، شکل، افکت گرافیکی تمام صفحات مشخص و طراحی می‌شوند و امکان افزایش تعداد صفحات منطبق با این الگو امکانپذیر می‌سازد.

تمپلیت‌های آماده در نوشتار معمولا در قالب ورد ارائه می گردد به این صورت که هنگام باز کردن فایل یک کپی ایجاد می شود و شما می‌توانید در ادامه مطالب مورد نظر را در قالب جایگزاری نموده و فرم‌ها، نامه‌های اداری، پروژه، پایان نامه و… مورد نظر خود را طراحی و تکمیل کنید. نرم افزار آفیس بصورت پیش فرض قالبی کلی و ساده در اختیار مخاطب قرار میدهد به این ترتیب بدون نیاز به تنظیمات مجدد میتوان بصورت منظم به اضافه نمودن مطلب موردنظر پرداخت. ازجمله دیگر نرم افزارهای مناسب برای ایجاد قالب یکسان و منظم نرم افزار ایندیزاین می باشد. که در زمینه ایجاد طرح های گرافیکی امکانات بیشتری در اختیار طراح قرار مید هد.

بیشتر بخوانید  بروشور چیست؟

تمپلیت میتواند یک تا صدها صفحه را شامل شود. بطور مثال سربرگهای مخصوص در سازمان و دفاتر در مقیاس جزئی و کتب و نشریات چند صد صفحه‌ای را شامل می‌شود. و تنها کافیست طرح مناسب خود را یافته و پس از آن به راحتی صفحات خود را تا هر شماره ای که مورد نیاز است افزایش دهید.

تمپلیت‌های آماده جهت بروشور، کاتالوگ، تراکت، کتاب و مجلات آماده عرضه در بخش فروشگاه در دسترس شما عزیزان قرار می گیرد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =

مطالب مرتبط