خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه
آکادمی

تمپلیت چیست؟

قالب صفحه آرایی
امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
BannerShop Nashreonline - تمپلیت چیست؟
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

خلق ظاهری زیبا برای کتاب و مجلات در کنار توجه به محتویات غنی و پربار از عوامل مهم در جذب مخاطب و خواننده است. طراح و صفحه آرا با توجه به طرز فکر نویسنده و محتوای کتاب نوشته شده، سعی می کند فضایی را در کتاب ایجاد نماید و به مخاطب در درک بهتر کتاب کمک کند تا ارتباط بیشتری با نوشتار پیش رو برقرار نماید.

تمپلیت در اصطلاح به همان قالب کلی و الگوی نوشتار گفته می‌شود به این ترتیب که نظم چیدمان تمام عناصر مورد نیاز در صفحات پیش‌بینی شده و تنظیمات هر صفحه، استایل متن، پاراگراف، هدینگ، تب‌ها و… در مکان مخصوص قرار داده می‌شود. در تمپلیت آماده طرح گرافیکی مرتبط با موضوع طراحی شده و متناسب با آن تصاویر، متن، فرم درنظر گرفته شده اند و تنها کافیست هر قسمت توسط کاربر تکمیل شود. رنگ، شکل، افکت گرافیکی تمام صفحات مشخص و طراحی شده است و امکان افزایش تعداد صفحات منطبق با الگو را امکان‌پذیر می‌سازد. قالب کلی همه چیزهایی که برای طراحی متن نیاز دارید به شما ارائه می‌دهد. می‌توانید متن خود را از هر زاویه وارد کنید و همچنین می‌توانید متن خود را در یک مسیر منحنی تنظیم کنید. علاوه بر این، دقیقاً مانند هر شیء طراحی شده در صفحه و صفحه‌بندی می‌‌توانید آن را در صفحه تغییر اندازه دهید و متن خود را با خلاقیت جذابتر کرده و در عین حال امکان ویرایش متن را همچنان داشته باشید.

تمپلیت‌های آماده در نوشتار معمولا در قالب ورد ارائه می گردد به این صورت که هنگام باز کردن از فایل اصلی یک کپی ایجاد شده و شما می‌توانید در ادامه مطالب مورد نظر را در قالب جایگزاری نموده و فرم‌ها، نامه‌های اداری، پروژه، پایان نامه، رزومه، پروپوزال و… خود را طراحی و تکمیل کنید. نرم افزار آفیس بصورت پیش فرض قالبی کلی و ساده در اختیار مخاطب قرار می‌دهد به این ترتیب بدون نیاز به تنظیمات مجدد می‌توان بصورت منظم به اضافه نمودن مطلب موردنظر پرداخت. ازجمله دیگر نرم افزارهای مناسب برای ایجاد قالب یکسان و منظم نرم افزار ایندیزاین می باشد. که در زمینه ایجاد طرح‌های گرافیکی امکانات بیشتری در اختیار طراح قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید  قانون کپی رایت در ایران

قالب‌های طراحی بسته به هدف می‌تواند متفاوت باشد اما با وجود تمام تفاوتها در مضامین و الگوها اشتراکاتی نیز با یکدیگر دارند.

تمپلیت می‌تواند یک تا صدها صفحه را شامل شود. بطور مثال سربرگ‌های مخصوص در سازمان و دفاتر در مقیاس جزئی و کتب و نشریات چند صد صفحه‌ای را شامل می‌شود. و تنها کافیست طرح مناسب خود را یافته و پس از آن به راحتی صفحات خود را تا هر شماره ای که مورد نیاز است افزایش دهید.

تمپلیت‌های آماده جهت بروشور، کاتالوگ، تراکت، کتاب و مجلات آماده عرضه در بخش فروشگاه در دسترس شما عزیزان قرار می گیرد.

[تعداد: 18    میانگین: 4.7/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط