خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

اخبار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 1399

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۰۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار این صفحه به طور مستمر بروز رسانی می شود.

ویروس کرونا؛ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را به تعویق انداخت.

تعطیلی نمایشگاه کتاب به خاطر کرونا

دبیر شورای سیاست‌گذاری و سخنگوی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تغییر زمان برگزاری این رویداد فرهنگی خبر داد و گفت، نمایشگاه کتاب تهران بعد از ماه رمضان برگزار خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه علت تعویق برگزاری نمایشگاه را پیشگیری از ویروس کرونا گزارش داده و از قول ایوب دهقانکار، سخنگوی نمایشگاه نوشته است ۲۶ فروردین برای اجرای بهینه نمایشگاه کتاب مناسب نیست.

او در خصوص اعلام تاریخ دقیق زمان برپایی نمایشگاه نیز گفته است شورای سیاست‌گذاری در جلسات آتی در این‌باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

بر اساس اعلام رسمی جمهوری اسلامی، تاکنون ۱۹ نفر از ویروس کرونا در ایران فوت کرده و ۱۳۹ نفر نیز مبتلا هستند. اما گزارش‌های متعددی از احتمال پنهانکاری جمهوری اسلامی در اعلام شمار واقعی قربانیان کرونا منتشر شده است.

سازمان گزارشگران بدون مرز نیز روز چهارشنبه دولت ایران را به «پنهانکاری» در بحران کرونا و سرکوب اطلاع‌رسانی مستقل در این زمینه کرد.

در حالی که در همه کشورهای درگیر کرونا، نسبت فوتی‌ها به مبتلایان حدود ۲ تا ۳ درصد است، در ایران این رقم با توجه به آمارهای رسمی اعلام شده در روز چهارشنبه، حدود ۱۴ درصد است. این نسبت در روزهای گذشته حتی نزدیک ۲۰ درصد بود.

دولت ایران اصرار دارد که در این زمینه شفاف عمل می‎‌کند و اطلاعات درست می‌دهد.

تاریخچه نمایشگاه کتاب تهران

نیاز مبرم جامعه به یک گردهمایی بزرگ بین کتابخوانان و ناشران کتاب مسئولین را بر آن داشت تا در سال ۱۳۶۶ اولین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را برپا کنند. خیلی زود این نمایشگاه جای خود را بین هواداران کتاب باز کرد و شد محلی برای رفت و آمد ناشران داخلی و خارجی.

بیشتر بخوانید  نمایشگاه کتاب پاریس

نوزده دوره اول نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شد اما جهت بهبود شرایط برگزاری به مصلی امام خمینی منتقل شد و دو دوره نیز مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب میزبان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بود.

بخش‌های مختلف نمایشگاه کتاب

ناشران عمومی پای ثابت نمایشگاه هستند و مخاطب عام دارند. بخش ناشران دانشگاهی را فعالین حوزه نشر در زمینه کتب دانشگاهی رشته‌های مختلف تشکیل میدهند و بخش کودک و نوجوان هم اگرچه مخاطبان خاص خود را دارد اما بزرگترها هم معمولا سری به این بخش میزنند. یکی از قسمت‌های جذاب نمایشگاه بخش ناشران آموزشی و کمک آموزشی است که از اسمش پرواضح است که چه گروه مخاطب هایی دارد. و اما یکی از قسمت‌هایی که علاقه‌مندان به حوزه نشر خارجی را به سمت خود میکشاند بخش ناشران خارجی است که شامل دو تقسیم بندی ناشران عربی و ناشران لاتین و دیگر زبانها میشود.

تاریخ برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در تاریخ ۲۶ فروردین الی ۵ اردیبهشت ۹۹ برگزار می شود. این تاریخ با توجه به شیوع کرونا تغییر پیدا کرده که به محض تعیین تاریخ جدید در این صفحه اعلام می شود.

[تعداد: ۳   میانگین: ۵/۵]

یک پاسخ به “اخبار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 1399”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ