خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

روشهای ایجاد لینک در ورد

ایجاد لینک در ورد
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۱۷ آذر ۱۳۹۸

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله دوازدهم

از جمله امکاناتی که نرم افزار ورد برای صفحه آرایی در اختیار کابران قرار می‌دهد امکان ایجاد لینک میان مطالب بصورت داخلی و یا فایلها و آدرس‌های خارج از سند است. در ادامه روشهای ایجاد لینک در ورد را توضیح میدهیم

۱- استفاده از گزینه Hyperlink

یکی از روشهای ایجاد لینک در ورد افزودن Hyperlink به متن یا مورد انتخابی شما حالت پیونددار ایجاد می‌نماید. این پیوند می‌تواند به بخش دیگری از متن، عکس، فایل و یا هر مورد دیگری باشد. یکی از پرکاربردترین Hyperlinkها زمانی است که شما بخواهید تصویری را برای توضیح بیشتر متن موردنظرتان به نمایش بگذارید.

برای ایجاد یک Hyperlink قسمت مورد نظرتان را انتخاب کرده سپس می‌توانید از طریق سربرگ insert گزینه Hyperlink را انتخاب کنید و یا برروی آن راست کلیک کرده و گزینه Hyperlink را برگزینید.

هایپرلینک

با باز شدن پنجره insert Hyperlink قسمت چپ گزینه هایی پیش روی شما قرار میگیرد که امکان برقراری لینک با فایلهای موجود، ایجاد فایل جدید، آدرس سایت و پست الکترونیک ایجاد می‌شود.

۲-  استفاده از Figure

بخش چهارم سربرگ refrences مربوط به ایجاد Figure ها است. این بخش شباهت زیادی به Hyperlink دارد و شما می‌توانید یک آیتم مثل یک متن را تعریف کنید تا با کلیک برروی متن به همراه فشردن کلید Ctrl و کلیک قسمت مربوطه آن آیتم نشان داده شود.

Figures شامل لیستی از شماره صفحه کپشن‌های فرم‌ها،‌ تصاویر، جداول و اسناد مرتب شده است. این جدول بیشتر شبیه به جدول فهرست مطالب است با این تفاوت که این جدول شامل هرچیزی است که شما بتوانید به آن یک کپشن اضافه کنید. با افزودن یک جدول به سند خود می‌توانید برای پیدا کردن سریعتر قسمتهای موردنیاز کاربران به آنها کمک کنید.

بیشتر بخوانید  تنظیم صفحات زوج و فرد کتاب در نرم‌افزار ورد
فیگر

برای اضافه کردن جدول ابتدا برروی مکانی از سند که می‌خواهید جدول در آن قرار گیرد کلیک کرده پس از آن از طریق تب Refrence گزینه Insert Table of Figures را انتخاب کنید. از طریق پنجره Table of Figures پیش نمایشی از صفحه وب و پرینت از جدول را در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما از طریق این پنجره می‌توانید بعضی از گزینه‌ها را تنظیم کنید و فرمت جداول را تعریف کنید.

فیگرها در ورد اغلب برای نمایش تصاویر، فرمول و جداولی هستند که در ورد وجود دارند. شما می‌توانید در قسمت Captions با کلیک آیکون Insert Caption می‌توانید یک فیگر برای تصاویر، فرمول و جداول خود ایجاد نمایید.

بروزرسانی جدول Figures

برای به روز رسانی کردن جدول Figures ابتدا آن را انتخاب کنید در صورت عدم انتخاب جدول گزینه بروزرسانی در دسترس نخواهد بود. پس از آن از طریق تب Refrence گزینه Update Table کلیک کنید. برای طی کردن این مراحل میتوانید گزینه F9 را نیز فشار دهید.

در پنجره Update Table of Figures دو گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد اگر بخواهید تمام جداول و یا فقط شماره صفحات را بروز رسانی کنید گزینه مورد نظرتان را انتخاب میکنید و سپس برروی OK کلیک کنید.

.

.

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله یازدهم (چند ترفند ساده در ورد)

[تعداد: ۴۶   میانگین: ۴.۸/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ