خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

آشنایی با تب Home در Word

تب هوم
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۱۷ آذر ۱۳۹۸

از سری آموزشهای گام به گام نرم افزار ورد- مرحله دوم

در این قسمت از آموزش نرم افزار ورد به بررسی و آشنایی با تب Home در Word می‌پردازیم. آشنایی با تب Home در Word که پرکاربردترین ابزارهای ورد در این تب قرار گرفته‌اند. برای مشاهده هرکدام از ابزارهای این تب می‌توانید با نگه داشتن موس برروی هر آیکون نام ابزار را ببنید.

Home

Font: این گزینه برای انتخاب نوع فونت استفاده می‌شود. نرم افزار ورد بطور پیش فرض فونتهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با دانلود و اضافه کردن سایر فونتها از انتخابهای بیشتری برخودار شوید.

Font Size: این گزینه برای انتخاب سایز متن بکار برده می‌شود. به این صورت که ابتدا متن مورد نظر را انتخاب کرده و سپس از طریق این گزینه سایز دلخواهتان را انتخاب می‌کنید.

Bold: این گزینه که با نماد B قابل ملاحظه است. برای توپر کردن متن بکار می‌رود. پس انتخاب قسمتی که میخواهید مشخص‌تر باشد برروی این گزینه کلیک کنید.

Italic: گزینه ایتالیک برای کج کردن متن بکار می‌رود و با نماد I نمایش داده می‌شود.

Underline: گزینه U برای این است که زیر متن انتخاب شده خط کشیده شود.

Strikethrough: گزینه ABC برای کشیدن خط روی متن انتخاب شده بکار برده می‌شود.

A: این علامت که شامل دو گزینه A بزرگ و A کوچک است. برای بزرگتر و کوچکتر کردن متن بکار می‌رود.

Text Effects: این گزینه برای افکت دادن به متن به کار می‌رود.

Text Highlight color: در اینجا ابتدا متن موردنظر را انتخاب کرده و سپس برروی این گزینه کلیک میکنید. پس زمینه متن را به رنگ دلخواه درآورید. برای پاک کردن رنگ پس زمینه نیز میتوانید از گزینه NO COLOR استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  کلیدهای میانبر(shortcuts) در نرم‌افزار ورد

Font Color: گاهی برای متمایز کردن بخشی از متن رنگ آن را تغییر می‌دهیم را انتخاب کرده. متن را به حالت انتخاب درآورده و  و سپس رنگ موردنظر را انتخاب میکنیم.

Clear All Formatting: زمانی که بخواهید تمام فرمت‌های متن همچون Bold، Italic  و… را از بین ببریم از این گزینه استفاده میکنیم.

Right to left: بسته به زبان متن راستچین و چپ چین بودن آن را می‌توان مشخص کرد. نرم افزار ورد به صورت پیش فرض برروی حالت چپ چین فعال است. تغییر این گزینه در متن فارسی اهمیت دارد چرا که سایر آیتم‌های مورد استفاده در ورد از قبیل جدول نیز به این تنظیمات وابسته است. بجز این گزینه چهار حالت چیدمان مطالب را در کنار یکدیگر مشاهده میکنید. که بنا به نیاز میتوانید هرکدام را انتخاب کنید. گزینه justify در میان این چهار گزینه برای تنظیم و همسان سازی خطوط استفاده میشود.

A-Z: این گزینه برای مرتبط کردن پاراگراف‌ها به ترتیب حروف الفبایی استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که متن باید انتخاب شود.

Shading: این گزینه نیز مانند Text Highlight color رنگ زمینه را تغییر میدهد با این تفاوت که این گزینه باعث تغییر رنگ بک گراند صفحه می‌شود و تنها محدود به متن نخواهد بود.

Borders: برای کشیدن کادر متون انتخاب شده و یا تنظیم جداول کاربرد دارد.

Find: گزینه Find برای جستجوی واژه بکار می‌رود.

Replace: گاهی لازم است به سرعت متنی را تغییر دهید و یا با متنی دیگر جایگزین کنید. گزینه Replace هنگام ویرایش متن کاربرد زیادی دارد.

Format Painter: این گزینه که در سمت چپ نوار ابزار Home قابل مشاهده است ازجمله ابزارهای جذاب و کاربردی در نرم افزار ورد است. به این صورت که با انتخاب متن تنظیم شده به عنوان الگو سایر متونی که نیاز به تظیم دارند را به قالب انتخاب شده تبدیل می‌کنید.

بیشتر بخوانید  ایجاد سند جدید درword

.

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله اول (آشنایی با محیط کاربری نرم افزار Word)

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله سوم (کلیدهای میانبر(shortcodes) در نرم افزار ورد)

[تعداد: ۴۴   میانگین: ۴.۸/۵]

یک پاسخ به “آشنایی با تب Home در Word”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ