استفاده ازطرح‌های آماده در ورد

آخرین بروزرسانی: ۱۷ آذر ۱۳۹۸
13
۰
طرح آماده در ورد

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله هفتم (استفاده از طرح‌های آماده در ورد)

در این مرحله استفاده ازطرح‌های آماده در ورد را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در مقالات پیشین در رابطه با استفاده از تب insert در نرم افزار ورد word برای صفحه آرایی کتاب توضیحاتی ارائه دادیم. در ادامه به بررسی گزینه Quick Parts خواهیم پرداخت.

در word انواع بلوک از پیش طراحی شده از متن و قالب‌بندی، معروف به ساختمان بلوک، برای سهولت کار قرار داده شده است. این قالب‌های آماده شامل پاورقی، هدرهای از پیش فرمت شده، شماره صفحه، باکس متن، صفحات جلد، علامت‌های تجاری، جداول، فرمول‌بندی می‌باشد.

گاهی ممکن است بخواهید برای صرفه جویی در زمان عبارتهایی را که مدام در متونتان استفاده می‌شود به عنوان مثال صفحه بسم الله الرحمن الرحیم و یا آدرس و… را تنها با چند کلیک اضافه کنید.

برای این کار لازم است هنگام صفحه آرایی تنظیماتی را ایجاد نموده و از هر عبارت یک Building Block ساخته و نامی برای آن انتخاب کنید. و پس از آن برای وارد کردن متن مورد نظر تنها کافی است از کلید f3 استفاده کنید.

مراحل استفاده از طرح آماده

در ادامه به آموزش مرحله به مرحله استفاده ازطرح‌های آماده در ورد می‌پردازیم.

ساخت قالب آماده در ورد

برای تنظیم Building Block لازم است ابتدا به سربرگ Insert رفته و از طریق text و زیرمنوی Quick Parts گزینه آخر را انتخاب کنید.

نکته: کلید میانبر این مسیر Alt+F3 است.

ساخت قالب آماده در ورد

با باز شدن پنجره Building Block شما قسمتی را به نام Name برای وارد کردن واژه موردنظرتان می‌بینید. ممکن است بلوکهای ساخته شده شامل جداول، سربرگ، متن و… در یک گروه باشند. به این ترتیب می‌توانید کلمه آغازین را مشابه انتخاب کنید تا به این صورت تمام موارد در لیست پشت سر هم قرار گرفته و یک گروه را تشکیل دهند.

به این ترتیب شما می‌توانید لیستی از واژه ها را برای خود آماده کنید که متناسب با میزان استفاده در متن مورد نظرتان واژه پر تکرار را انتخاب و وارد Building Block خود کنید. پس از آن کافی است اسمی که برای متن انتخاب کرده اید را به همراه F3 وارد کنید تا متن انتخابی شما به صفحه اضافه شود.

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله ششم (قرار دادن پاورقی در نرم افزار word)

این مقاله رو دوست داشتم
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

مطالب مرتبط؛ حتما مطالعه کنید
آکادمی نشرآنلاین
آکادمی نشرآنلاین

آموزش‌های جامع و تخصصی حوزه نشر و صفحه‌آرایی

فروشگاه نشرآنلاین
فروشگاه نشرآنلاین

فروشگاه تخصصی ابزارها و قالب‌های حرفه‌ای صفحه‌آرایی