خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه
آکادمی

چگونگی یافتن ایده جدید برای نوشتن

idea 300x300 - چگونگی یافتن ایده جدید برای نوشتن
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
BannerShop Nashreonline - چگونگی یافتن ایده جدید برای نوشتن
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷

در صورتی که یک نویسنده هستید گاهی اوقات ضرورت دارد برای نوشتن غرق در عمق مطلب شوید و درست هنگامی که قصد دارید به مطلب با نگاه عمقی تری بنگرید پی می برید که دیگر توان نوشتن ندارید و مغزتان به شما یاری نمی رساند در این صورت ممکن است دست از نوشتن بردارید. این زمانی است که هر نویسنده ای به کمک نیاز دارد تا مجدداً فکر خلاق خود را به کار اندازد و اقدام به نوشتن نماید.

یکی از شیوه هایی که می تواند به هر نویسنده ای در چنین حالتی کمک کند بهره گیری از شیوه سیلان ذهنی می باشد. با استفاده از این شیوه مجدداً قلم شما به کار خواهد افتاد و بهترین حالت این است که دیگر نیازی نیست یک شاهکار بیافرینید. در واقع شما می توانید به کمک شیوه سیلان ذهنی از ضمیر وجودی خود بیشتر بهره برید تا بنویسید این شیوه موجب زدودن آلودگی و گرد و غباری که مقابل چشمان شماست می گردد و به شما چند ایده جدید ارائه می دهد که از میان آنها می توانید یک ایده جذاب برای نوشتن تعیین نمایید.

چگونگی یافتن ایده جدید

جهت شروع سیلان ذهنی در محیطی ساکت و دنج بنشینید به هیچ چیزی غیر از یک کاغذ و قلم نیاز ندارید. نوک قلم خود را روی کاغذ قرار داده و اقدام به نوشتن نمایید هر چیزی که به ذهن شما می رسد به رشته تحریر درآورید. اینکه ایده ها و افکار چقدر جالب هستند، چقدر اهمیت دارند، یک ایده کامل هستند یا چیزی که حواس شما را پرت کرده و از نظر نگارشی صحیح هستند یا خیر اصلاً مهم نیست؛ توصیه می شود تنها آن چیزی که به فکر شما می رسد بنویسید. حتی اگر چیزی به فکرتان نمی رسد می توانید بنویسید: «چیزی به ذهنم نمی رسد.»

بیشتر بخوانید  چگونه رمان بنویسیم

به نوشتن خود ادامه داده تا موردی به فکر شما برسد. این شیوه مناسبی برای خارج کردن افکار مزاحم از ذهن می باشد و به کمک آن می توانید معضلات روزمره ای که همیشه فکر ما را درگیر کرده اند و مانع از تفکر و نوشتن می شوند به سادگی فراموش کرده و روی نوشتن تمرکز داشته باشید. این دستورالعمل را حداقل ۳۰ دقیقه انجام دهید و به این ترتیب خود را برای نوشتن مطالب جدید و جذاب آماده کنید. می توانید پس از مدتی نیز به صفحاتی که در جریان سیلان ذهنی نوشته اید رجوع نموده و از بین آنها ایده های زیبایی برای نوشتن پیدا کنید.

اگر این شیوه را تجربه کردید و موفق نشدید به خوبی از آن استفاده کنید توصیه می شود یک موضوع را برای خود تعیین نمایید و سیلان ذهنی را برای آن امتحان کنید. یک ایده را برای سیلان ذهنی تعیین نمایید و هر چه را در خصوص آن به نظرتان می آید به رشته تحریر درآورید این موضوع به طور فرض می تواند ماهیگری باشد. تصور کنید قصد دارید این شیوه را برای ایده جدید بکار برید می توانید از یک آگهی بازرگانی در مورد تور ماهیگیری بنویسید یا از یک گردش در سنین نوجوانی با پدر خود بنویسید. صفحه را در مورد هر چیزی که از ماهیگیری به نظرتان می آید پر کنید.

به کار بردن از شیوه سیلان ذهنی با تمرکز روی ایده ای خاص برای انجام پروژه های نویسندگی بسیار با اهمیت است لذا می توانید به بهترین صورت موضوع را وصف نمایید. حتی اگر ایده ای برای سیلان ذهنی به فکرتان نمی رسد بهتر است تلوزیون را روشن کنید و در خصوص نخستین ایده ای که ملاحضه می کنید اقدام به نوشتن نمایید. نوشته های شما به شیوه سیلان ذهنی می توانند در جایی حفظ شوند و زمان نوشتن گاهی اوقات به آنها رجوع نموده و از مطالب آنها برای پروژه های خود بهره ببرید این مطالب می توانند به شما دید بدهند.

بیشتر بخوانید  نوشتن پایان نامه یا پروپوزال را از کجا و چگونه آغاز کنیم؟

مناسب ترین شیوه بهره گیری از سیلان ذهنی این است که هر چیزی که به فکر شما می رسد بدون توجه به اهمیت و ارزش آن به رشته تحریر درآورید فکر خود را درگیر خوب یا بد بودن نوشته خود نکنید چرا که فردی غیر از شما قرار نیست آنها را ببیند. این یک موقعیت خوب برای نوشتن با آرامش و آسودگی می باشد بهتر است بدون نگرانی از نوشتن آزاد و بی تکلف خود لذت ببرید.

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط