خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه
آکادمی

نکاتی در طراحی بروشور

بروشور
امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
BannerShop Nashreonline - نکاتی در طراحی بروشور
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

نام و لوگو

 • برای جلب نظر مخاطب در مورد بروشورتان تنها چند ثانیه زمان دارید. پس هرچه درتوان دارید رو کنید.

  نام کمپانی و آرم آن از ضرورتهای اولیه طراحی کاتالوگ و بروشور می باشد. بروشورهای دو لتی اگر احتمالا دارای یک صفحه رویی به عنوان جلد خواهند بود که باید آرم و نام کمپانی و همچنین سوتیتر آن نیز در این صفحه قید گردد.

تصاویر و رنگ بندی

 • برای طراحی بروشور می توانید از تصاویر مستقیم یا غیر مستقیم با کیفیت بالا و رنگهایی با تونالیته بیشتر استفاده کنید. این عکس ها به دو دسته تقسیم می شود:
 • دسته اول عکس های محصولات ، خدمات شرکت یا کمپانی صاحب بروشور (که به آنها عکس های مستقیم و صنعتی گفته می شود و بهتر است در لابراتوآرهای عکاسی گرفته شود)،
 • تصاویردسته دوم در ظاهر بی ربطی باشند که در توصیف و تحلیل ربط آن با خدمات مرتبط با شرکت ، مشخص گردد. (این تصاویر، بیشتر در بروشورهای شرکتهایی استفاده می شود که کارهای خدماتی انجام می دهند.).
color spectrum - نکاتی در طراحی بروشور
 • هرچه عکس های یک بروشور بیشتر باشد ، موفقیت دیداری بروشور در جلب مخاطب ، افزایش می یاید.

 • سعی کنید از عکس هایی که قبلا در آثار دیگر به کار برده شده، استفاده نکنید. هرچند که هر المان گرافیکی در فضاهای مختلف ، تاثیر مخصوص به خود را می گذارد و عکس ها یا تصاویر تکراری در فضای غیر تکراری ، المان منحصر بفرد همان فضا محسوب می شود. اما برای پرهیز از خلق اثر کپی، بهتر است تا جای ممکن از این کار اجتناب نمایید.
بیشتر بخوانید  خصوصیات یک بروشور پربازده

متن بروشور

 • تا آنجا که امکان دارد از جملات کوتاه و مختصر و البته ضروری استفاده کنید
 • پیام نمادین توسط تصویر، رنگ و دیگر المان ها ، باید سریع و در کوتاه ترین زمان منتقل گردد. این خاصیت کارهای گرافیکی تبلیغاتی است.

اصل مشتری مداری

saq61i5imemq 1024x499 - نکاتی در طراحی بروشور
 • بررسی سفارش دهنده و نوع سفارش یکی از نکاتی است که باید قبل از شروع طراحی به آن توجه کرد. این امر شما را در انتخاب المان ها و تصاویر بروشور یا کاتالوگ کمک میکند و در مجموع شما را با سلیقه سفارش دهنده آشنا می سازد. 

 • برای ترغیب مشتری، احترام به مخاطب راطراحی در نظر بگیرید. زیرا این احساس که با گروهی مشتری مدار طرف خواهد بود، سبب ایجاد میل و کشش ، برای برقراری تماس برای گرفتن خدمات یا کالا می نماید.

 • بعد از انجام کار طراحی و یا درحین انجام کار، قسمت هایی را برای اعمال تغییرات احتمالی در تصویب نهایی توسط سفارش دهنده در نظر بگیرید. همیشه شنیدن این مطلب که “کار تمام شده اما اگر نظری برای انجام تغییرات نهایی در کار دارید، می توانید اعمال کنید” برای سفارش دهنده خوشحال کننده است، زیرا ضمن ایجاد اعتماد از کار شما در او، باعث ایجاد تمایل برای انجام کارهای بعدی با شما می گردد درضمن شنیدن ، باعث ایجاد خلاقیت و ایده های جدیدتر می گردد و هرگز هراسی از شنیدن نظرات سفارش دهنده برای ایجاد تغییرات در کار نداشته باشید. اگر خواسته او، غیر حرفه ای بود و به کار شما لطمه می زد، می توانید با توضیح دلایل خود، او را متقاعد کنید و اگر دلایلتان منطقی باشد، حتما او با شما موافق خواهد شد.
بیشتر بخوانید  نکات مهم برای نوشتن رزومه

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

مطالب مرتبط