طراحی رزومه و پروپوزال

طراحی حرفه ای رزومه و پروپزال شخصی و شرکتی

چرا خدمات نشرآنلاین

اگر شما توانایی و تخصص کافی در کاری را دارید ولی از ارسال رزومه و پروپوزال خود نتیجه مطلوبی به دست نیاورده‌اید، احتمالا در ارائه‌ی پروپوزال و رزومه خود دچار مشکل هستید. طراحی درست رزومه و پروپوزال اولین پله برای رسیدن به موقعیت کاری مورد علاقه شما است.

در ارائه قدرتمند و موثر رزومه و پروپوزال، نه تنها داشتن محتوای خوب بر اساس استراتژی لازم است، بلکه طراحی صحیح با ایجاد جذابیت و نمایش درست اطلاعات بر اساس اولویت، می‌تواند در تاثیرگذاری رزومه و پروپوزال شما کاملاً موثر باشد و باعث موفقیت شما شود. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که روزمه و پروپوزال شما اولین مرحله از شناخت کارفرما و مشتریان از شما بوده و معیار برتری شما نسبت به سایر رقبا در اولین نگاه توسط رزومه کامل و جامع شما است که نمایش داده می‌شود.

طراحی رزومه

طراحی رزومه یکسری نکات اولیه دارد که لازم است در قبل از آمده‌سازی و طراحی آن مدنظر قرار گیرد. باید توجه داشت که رزومه در عین حال که باید شامل تمامی توانمندی‌ها و مزیت‌های شما نسبت به سایر افراد و شرکت‌ها باشد، لازم است مختصر، مفید و کوتاه باشد تا کارفرما یا مشتریان بتوانند با صرف کمترین زمان به دید جامعی نسبت به شما، خدمات، توانایی‌ها و دستاوردهایتان دست یابد.

معمولاً کارفرمایان و مدیران علاوه بر وقت کم، انتظارات زیادی دارند. پس همانطور که گفته شد آن‌ها رزومه‌ای می‌خواهند که به سرعت آن را بخوانند و بیش‌ترین اطلاعات را از شما کسب کنند، به‌طوری که در کوتاه‌ترین زمان کارفرما یا مخاطبتان اطلاعات مد نظرش را به‌راحتی بدست آورد. این مسئله را می‌توان در طراحی رزومه تا حد زیادی برطرف نمود؛ تجربه نشان داده نوع چیدمان و ظاهر یک رزومه می‌تواند سهم بسزایی در قبول یک رزومه داشته باشد.

مطمئنا رزومه‌ای که اصولی و با ظاهری مناسب طراحی و تهیه شود تاثیر بیشتری را روی مخاطب خود می‌گذارد. یک رزومه خوب علاوه بر محتوای جذاب باید از لحاظ بصری نیز زیبا و جالب باشد اما توجه داشته باشید که منظور فقط استفاده از فرم، کادر، تصویر، نمودار و نقوش و دیگر عناصر گرافیکی نیست، حفظ سادگی در کنار محتوای غنی همراه با استفاده درست از عناصر گرافیکی در کنار هم می‌تواند باعث متمایز شدن و موفقیت رزومه شما باشد.

طراحی پروپوزال رزومه

طراحی پروپوزال

تدوین و ارائه صحیح یک پروپوزال (طرح پیشنهادی) گامی موثر در معرفی و جذب مشتریان یا دیگر مخاطبان دارد. جدا از استانداردهای تهیه و تدوین یک پروپوزال قوی و مناسب؛ نوع ارائه آن می‌تواند سهم بزرگی از پیشرفت و درک بهتر فعالیت شما را در بر داشته باشد. متاسفانه عدم توجه به این موضوع باعث شده در بسیاری از موارد، یک پروپوزال نتواند نتایج موفقیت‌آمیزی را برای افراد و مجموعه‌ها به دست آورد.

حتما می‌دانید ارائه پروپوزال خوب است که شما را به اهدافتان می‌رساند، پس به پروپوزال خود فقط به چشم یک طرح پیشنهادی ساده نگاه نکنید. پروپوزال شما می‌تواند هم نگاه مخاطبت به شما را تغییر دهد و هم باعث موفقیت و یا عدم موفقیت طرح پیشنهادی شما شود، پس اگر به درستی و اصولی طراحی شود باعث ایجاد تصویر خوب و تاثیرگذار در ذهن مخاطب می‌شود.

بخش مهمی از روند ارائه موفق یک پروپوزال را یک طراحی خوب و اصولی می‌تواند رقم بزند، طراحی حرفه‌ای پروپوزال باعث تقویت شخصیت برند شما نیز می‌شود.

با توضیحاتی که ارائه شد این نکته در نظر داشته باشید؛
در اغلب موارد رزومه‌ها و پروپزال‌ها بصورت ساده ارائه می‌شوند، یعنی متون و تصاویر بصورت ابتدایی و بدون استفاده از عناصر گرافیکی در یک صفحه قرار می گیرد، این موضوع برای ارائه نتیجه‌بخش یک رزومه و پروپزال مناسب نیست و معمولاً نتیجه خوبی در بر ندارد. طراحی اصولی در کنار محتوای مناسب می‌تواند باعث جذابیت و مهتر از آن شخصیت بخشی به فعالیت و طرح شما شود، مطمئنا این موضوع باعث متمایز شدن رزومه و پروپزال شما در بین رزومه‌ها و پروپزال‌هایی می‌شود که بصورت ساده و نوشتاری ارائه می‌شود.

ما در نشرآنلاین برای طراحی و ارائه یک رزومه یا پروپزال ایده‌آل و اثر بخش، در کنار شما هستیم.

این مقاله رو دوست داشتید؟

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد امتیازها 3

نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر
دیدگاه خودتون رو بنویسید
  1. سلام خوشحالیم که مطالب مورد توجهتون بوده
   برای نوشتن رزومه موارد خاصی رو باید درنظر داشته باشید برای راهنمایی بهتر بهتون پیشنهاد میکنم به لینک زیر مراجعه کنید و نکات لازم درباره نوشتن رزومه رو مطالعه کنید.
   https://nashreonline.com/blog/tips-resume-writing/

  1. سلام دوست عزیز
   بله البته به زودی بخش فروشگاه سایت راه اندازی میشه و میتونید از انواع قالبهای آماده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *