تعرفه خدمات طراحی و صفحه‌آرایی – 1403

تعرفه های شفاف، همکاری صادقانه

چرا خدمات نشرآنلاین

تعرفه خدمات طراحی و صفحه آرایی

تعرفه‌گذاری یا تعیین قیمت و هزینه طراحی و صفحه آرایی کتاب و نشریات، موضوعی است که با توجه به تنوع و گستره‌ی وسیع آثار تولیدی در این حوزه و همچنین نیاز‌های متفاوت پروژه و نکات مد نظر سفارش‌دهنده، نیاز به بررسی دقیق دارد که بر اساس موارد زیر انجام می‌شود.

در تعیین هزینه طراحی و صفحه‌آرایی موارد زیر بررسی می‌شود:
 • ساختار محتوایی اثر (جزییات کم یا زیاد متن / ثابت یا متغیر بودن ساختار محتوا)
 • حجم جزییات و اجزای مختلف متن مثل تیتربندی‌ها، لیست‌ها، جداول، پاورقی‌ها، سوتیتر، پانوشت و …
 • وجود یا عدم وجود تصویر، جداول، نمودارها، شکل و …
 • نیاز یا عدم نیاز به ویرایش تصاویر یا نیاز به جستجو و درج تصاویر
 • نیاز یا عدم نیاز به طراحی موارد موجود در متن مثل نمودارها و شکل‌ها
 • نیاز یا عدم نیاز به طراحی عکس یا تصویرسازی
 • نوع پروژه (کتاب، نشریه، کاتالوگ، بروشور و …)
 • نوع رنگ‌بندی پروژه طراحی و صفحه آرایی
 • قطع و ابعاد پروژه و تعداد صفحاتی که طراحی و صفحه‌آرایی می‌شوند
 • نوع خروجی و نکاتی که باید مد نظر قرار گیرد
 • تک زبانه، دوزبانه بودن یا چند زبانه بودن
 • زمانبندی انجام طراحی و صفحه‌آرایی و ارائه پروژه
 • نکات و خواسته‌های مد نظر سفارش دهنده

هر یک از مواردی که مطرح شد، در هر پروژه‌ای متفاوت هست و نیاز به دانش و تخصص مربوط به خود را دارد، لذا بر همین اساس یک پروژه باید از نظر موارد مطرح شده و برخی موارد دیگر بررسی شود.

در نشرآنلاین با توجه به مقوله کیفیت به عنوان ارزش و هدف مجموعه، سعی کردیم تا تعرفه‌هایی مقرون به صرفه برای انجام خدمات باکیفیت و حرفه‌ای تعیین و ارائه کردیم. مطمئنا تجربه و حساسیت بالای ما در نوع و ارائه خدمات، تاثیر بسزایی در دست‌یابی شما به نتیجه‌ای ایده‌آل و پر بازده خواهد داشت.

تعرفه‌ی صفحه آرایی که به شما ارائه می‌شود برای خدمات تخصصی ما شامل طراحی و صفحه آرایی کتاب، طراحی و صفحه آرایی نشریه و مجله، طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور، طراحی پروپزال، طراحی رزومه، طراحی پلنر و … می‌شود که با توجه به توضیحاتی که قبل‌تر گفته شد هریک از این تولیدات دارای ساختار و ویژگی منحصر به فرد خود هستند، از این جهت هر کدام قیمت و هزینه متناسب با خود را دارند و تعرفه‌های آن‌ها متفاوت است.

برای مشاهده تعرفه ها، روی گزینه مورد نظر کلیک نمایید. (تعرفه‌های 1403)

عوامل موثر در تعیین تعرفه خدمات طراحی و صفحه آرایی

طراحی یک صفحه از عناصر و عواملی نظیر متن، تصویر، جدول، فرمول، نمودار و… تشکیل شده است لذا برای برآورد هزینه صفحه آرایی ابتدا نیاز است که موضوع و محتوای پروژه، همچنین ساختار طراحی و صفحه آرایی آن مشخص شود. لایه بندی متن و تقسیمات صفحات نیز از جمله عواملی هستند که نیاز است پیش از صفحه‌آرایی بررسی شوند تا در طراحی قالب کلی اولیه فضای لازم برای هرقسمت پیش بینی شود. وجود قسمت ها و بخش های مختلف می تواند در هزینه طراحی و صفحه آرایی تاثیر بسزایی داشته باشند.

نوع تصاویر استفاده شده که می تواند بصورت خام یا اصلاح شده و یا تصاویری که بصورت گرافیکی طراحی می شوند، در هزینه تمام شده تاثیرگذار باشد. آماده سازی و انتقال تصاویر به نرم افزار ایندیزاین نیز ازجمله مواردی است که بر قیمت تمام شده صفحه آرایی اثر می‌گذارد، بعنوان مثال در کار رنگی که از عکس های سیاه و سفید نیز استفاده می شود، هر یک از تصاویر عکسهای اضافه شده به تصویر بصورت سیاه و سفید یا رنگی نیاز به بررسی و آماده سازی جهت ورود به صفحات هستند. به این ترتیب تعرفه متفاوتی را برای اضافه کردن تصویر به صفحات درنظر گرفته می‌شود.

مرحله بعدی در تعیین قیمت، طراحی جدول، نمودار است. در این مرحله نیز نیاز است که تمامی جداول و نمودارها به دقت مورد بررسی قرار بگیرند. بنابراین بهترین راه بدست آوردن قیمتی دقیق طراحی شما جمع آوری اطلاعات بصورت کامل، پیش بینی تصاویر و داشتن تصویر ذهنی از کتاب مورد نظرتان است. در اینجا پیشنهاد می‌شود که به بررسی نمونه‌های طراحی شده بپردازید تا تصور ذهنی خود را به واقعیت نزدیکتر کنید. راه بعدی انتقال تمامی پیشنهادات به طراح و سپس سپردن تمام و کمال کار به طراح گرافیست است.

با اشاره به جزئیات مربوط به صفحه آرایی به این نتیجه می‌رسیم که پیش بینی قیمت نهایی یک پروژه طراحی بستگی به عوامل متغیری دارد. اما با این حال بنا بر تجربه و تنوع طراحی‌های صورت گرفته توسط تیم متخصص نشرآنلاین می توان انواع مختلف طراحی را در چند دسته و در سطوح مختلف دسته بندی نمود تا با اطلاعات دقیقتر برای طراحی و چاپ پروژه های خود برنامه ریزی داشته باشید.

این مقاله رو دوست داشتید؟

میانگین امتیاز: 4.7 / 5. تعداد امتیازها 147