خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

بروشور چیست؟

بروشور
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵
بروزرسانی: ۲۹ دی ۱۳۹۸

بروشور چیست؟

بروشور اطلاعاتی است که برای مصرف کننده مفید است و برای انتخاب محصول توسط مصرف کننده طراحی و صفحه آرایی می‌شود. در بروشور معمولا به ارائه ریز اطلاعات و جزئیات محصول، خدمات و … پرداخته می شود و اطلاعات کاملی را در اختیار مخاطب قرار می دهد.

 بروشورها معمولا ارزان هستند و در اندازه های مختلف و به شکل سلیقه ای چاپ می گردند. تیراژ بروشورها بالاست، زیرا قرار است که در میان مخاطبان بی شماری توزیع گردد. گرم کاغذ بروشورها می تواند به دلخواه انتخاب شود، اما معمولا با گرم پایین چاپ می شوند تا هم ارزان تر تمام شوند هم خواندن آن ها برای مصرف کننده ساده تر باشد.

دسته بندی انواع بروشور

بروشور دو لت

بروشور های دو لتی از بهترین انواع بروشورها است که برای تبلیغات تجاری استفاده می‌شود. به دلیل اینکه هم خواندنش راحت تر و هم مدت زمان بسیار کمی برای خواندن مطالب آن نیاز است این نوع خاص طراحی بروشور چون دارای قابلیت خواندن سریع و آسان دارد و نیز قابل حمل می‌باشد مناسب  فعالیت‌های تجاری معرفی می‌شود.

بروشور سه لت

این نوع طراحی بروشور در موفقیت‌های شما نقش به سزایی را می تواند ایفا کند. این نوع طراحی بروشور (بروشورهای سه لت) یکی از بهترین و رایج ترین انواع طراحی بروشور می باشد.

بروشور ضمیمه (GATE-FOLD)

از این نوع طراحی بروشور (بروشور های ضمیمه) به عنوان یکی از عناصر خیلی خیلی مهم و کاربردی در بازاریابی استفاده می شود.

بروشور Z-FOLD

این نوع طراحی بروشور ها (بروشور های Z-fold ) در بیشتر مواقع جایگزین بروشور های سه لت می شوند بیشتر با عنوان طراحی بروشور های سه لت مورد استفاده قرار می گیرند،به این دلیل که همانند بروشور هایی که سه لتی هستند دارای سه لت و یا سه لایه هستند.

شاید برای شما مفید باشد  نکات اساسی در خصوص صفحه آرایی

نکاتی در طراحی بروشور

  • شما تنها ۲۰ ثانیه یا کمتر فرصت دارید تا مخاطب را راضی به برداشتن بروشور خود از روی میز و ورق زدن آن، کنید.
  • استفاده از نام کمپانی و آرم آن یکی از ضرورت های اولیه طراحی کاتالوگ و بروشور می باشد. بروشورها اگر در بیش از دو صفحه یا دو لت طراحی می شوند، احتمالا دارای یک صفحه یا لت رویی به عنوان جلد خواهند بود که آرم و نام کمپانی و همچنین سوتیتر آن نیز باید در این صفحه قید گردد.
  • استفاده از تصاویر مستقیم یا غیر مستقیم با کیفیت بالا و رنگ هایی با تونالیته بیشتر، از ویژگی های طراحی بروشورها می باشد. این عکس ها می تواند، عکس های محصولات و خدمات شرکت یا کمپانی صاحب بروشور باشد.
  • اگر می خواهید ایده شما در کار طراحی بروشور (که از طراحی های تبلیغاتی محسوب می شود) یونیک و تک باشد، بهتر است ایده های اول و دوم که به ذهنتان خطور می کند، نادیده بگیرید واگر امکان دارد سراغ ایده های دیگر روید. چون احتمالا ایده های اولی و دومی به ذهن دیگران هم آمده و آن چنان یونیک نخواهد بود.
  • پیام نمادین توسط فرم، رنگ یا احتمالا تصاویر ، باید سریع و در کوتاه ترین زمان منتقل گردد. این خاصیت کارهای گرافیکی تبلیغاتی است.
  • تا آنجا امکان دارد از متون کمتر و کاملا به جا استفاده کنید. هرچه جملات کوتاه و مختصرتر باشد، کار شما کیفیت بهتر خواهد یافت.
  • ارزیابی سفارش دهنده کاتالوگ یا بروشور یکی دیگر از نکاتی است که قبل شروع طراحی باید به آن بپردازید. معمولا ارزیابی سیستم سازمانی شرکت سفارش دهنده و پرس و جو در مورد مشتری های آن که قرار است کاتالوگ یا بروشور به دست آنها برسد، شما را در چگونگی استفاده از المان ها و رنگ ها در طراحی بروشور و کاتالوگ آنها یاری می رساند و در مجموع شما را با سلیقه سفارش دهنده آشنا می سازد.
  • هر چه احترام به مخاطب بروشور بیشتر باشد، او را در گرفتن خدمات از صاحب کاتالوگ و بروشور ، ترغیب تر می کند. زیرا این احساس که با گروهی مشتری مدار طرف خواهد بود، سبب ایجاد میل و کشش، برای برقراری تماس برای گرفتن خدمات یا کالا می نماید.
  • بعد از انجام کار طراحی و یا درحین انجام کار، قسمت هایی را برای اعمال تغییرات احتمالی در تصویب نهایی توسط سفارش دهنده در نظر بگیرید.
[تعداد: ۱۳   میانگین: ۴.۷/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ