خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

ذخیره اتوماتیک فایل در ورد

ذخیره اتوماتیک در ورد
فروشگاه نشرآنلاین
انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۱۹ آذر ۱۳۹۸

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله هشتم

کمتر کسی است که تجربه از دست رفتن اطلاعات درج شده در ورد را نداشته باشد. تعیین زمان برای ذخیره اتوماتیک فایل در ورد اینجا به کار می‌آید. تصور کنید پس از دقایق و ساعتهای طولانی که صرف تایپ و ورود اطلاعات، تنظیم اشکال، ترکیب بندی و صفحه‌آرایی مطالب کرده‎اید. با بروز مشکلاتی چون قطع برق، مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری تمامی اطلاعاتتان را بدون اینکه ذخیره‌ای از آنها داشته باشید از دست بدهید و دوباره مجبور شوید تمامی این مراحل را از اول آغاز کنید.

بهترین راه حل برای عدم بروز این مشکل استفاده مداوم از دو کلید Ctrl+S است البته راه دومی هم وجود دارد که در کنار ذخیره مداوم اطلاعات تایپ شده می‌توان با استفاده از آن از بروز این قبیل مشکلات جلوگیری کرد و آن استفاده از امکان ذخیره خودکار یا تعیین زمان برای ذخیره اتوماتیک فایل در ورد است.

Save 1024x546 - ذخیره اتوماتیک فایل در ورد

برای رفع این مشکل نرم افزار Word تدبیری اندیشیده است تا با استفاده از این ابزار این مشکل پر تکرار را حل کند. با استفاده از گزینه Word Options در قسمت Save کادر کوچک دوم می‌توانید زمان دلخواهی را وارد کنید و با کلیک برروی گزینه OK صفحه ورد شما بگونه‌ای تنظیم می‌شود که با سپری شدن زمان تعیین شده از فایل شما کپی می‌گیرد تا درمواقع لزوم بتوانید آن را بارگزاری کنید.

save2 1024x545 - ذخیره اتوماتیک فایل در ورد

 البته توجه داشته باشید این به آن معنا نیست که فایل شما در این بازه‌های زمانی ذخیره شوند. این فقط یک کپی از فایل ورد شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید  ایجاد سند جدید درword

یک نکته مهم را به خاطر داشته باشید!

اگر بازه کوتاهی برای کپی کردن فایل تعریف کنید ممکن است باعث ایجاد اختلال در کار نرم‌افزار شود. مخصوصاً در سیستم‌های با سخت افزار ضعیف حجم عظیمی از اسناد و کاراکترهای گوناگون می‌تواند در روند کار شما اختلال ایجاد کند.

حتی اگر سیستم شما به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری نیز توانایی پردازش را داشته باشد ممکن است در روند تایپ و طراحی صفحات اختلال ایجاد کند و از سرعت عمل شما بکاهد.

 در نتیجه به خاطر داشته باشید که بهترین گزینه حفظ اطلاعاتتان استفاده مداوم از Ctrl+S است.

.

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله هفتم (استفاده ازطرح‌های آماده در ورد)

[تعداد: ۴۹    میانگین: ۴.۸/۵]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ