خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

تمپلیت چیست؟

قالب صفحه آرایی
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۰۳ دی ۱۳۹۸

خلق ظاهری زیبا برای کتاب و مجلات در کنار توجه به محتویات غنی و پربار از عوامل مهم در جذب مخاطب و خواننده است، حال می‌خواهیم بدانیم تمپلیت چیست؟ این کار با در طراحی تمپلیت یا قالب کلی کتاب یا مجله صورت می گیرد.
طراح و صفحه آرا با توجه به طرز فکر نویسنده و محتوای کتاب نوشته شده، سعی می کند فضایی را در کتاب ایجاد نماید و به مخاطب در درک بهتر کتاب کمک کند تا ارتباط بیشتری با نوشتار پیش رو برقرار نماید.

قالب کلی یا در اصطلاحا تمپلیت

تمپلیت در اصطلاح به همان قالب کلی و الگوی نوشتار گفته می‌شود به این ترتیب که نظم چیدمان تمام عناصر مورد نیاز در صفحات پیش‌بینی شده و تنظیمات هر صفحه، استایل متن، پاراگراف، هدینگ، تب‌ها و… در مکان مخصوص قرار داده می‌شود.

در تمپلیت آماده طرح گرافیکی مرتبط با موضوع طراحی شده و متناسب با آن تصاویر، متن، فرم درنظر گرفته شده اند و تنها کافیست هر قسمت توسط کاربر تکمیل شود. رنگ، شکل، افکت گرافیکی تمام صفحات مشخص و طراحی شده است و امکان افزایش تعداد صفحات منطبق با الگو را امکان‌پذیر می‌سازد.

قالب کلی همه چیزهایی که برای طراحی متن نیاز دارید به شما ارائه می‌دهد. می‌توانید متن خود را از هر زاویه وارد کنید و همچنین می‌توانید متن خود را در یک مسیر منحنی تنظیم کنید. علاوه بر این، دقیقاً مانند هر شیء طراحی شده در صفحه و صفحه‌بندی می‌‌توانید آن را در صفحه تغییر اندازه دهید و متن خود را با خلاقیت جذابتر کرده و در عین حال امکان ویرایش متن را همچنان داشته باشید.

بیشتر بخوانید  رنگ بندی مناسب برای کتاب و مجله

تمپلیت‌های آماده در نوشتار ساده معمولا در قالب ورد ارائه می گردد به این صورت که هنگام باز کردن از فایلی که بعنوان طرح پایهوجود دارد می‌توانید استفاده کنید و در ادامه مطالب مورد نظر خود را در قالب جایگذاری کنید. از این نوع قالب ها می توانید برای کتاب و مجله، نشریه، فرم‌ها، نامه‌های اداری، پروژه، پایان نامه، رزومه، پروپوزال و… استفاده کنید و کار خود را طراحی و تکمیل کنید.

ایندیزاین نرم افزار برتر برای صفحه آرایی

نرم افزار آفیس بصورت پیش فرض قالبی کلی و ساده در اختیار مخاطب قرار می‌دهد به این ترتیب بدون نیاز به تنظیمات مجدد می‌توان بصورت منظم به اضافه نمودن مطلب موردنظر پرداخت. در مقابل در بین نرم افزار حرفه ای که تمام امکانات لازم که برای یک طراحی و صفحه آرایی حرفه ای را در اختیار طراح و صفحه آرا قرار می دهد ایندیزاین می باشد که برای ایجاد قالب یکسان و منظم از آن بهره گرفته می شود می باشد. ایندیزاین یک نم افزار حرفه ای طراحی گرافیک و صفحه آرایی می باشد که در زمینه ایجاد طرح‌های گرافیکی امکانات کاملی را در اختیار طراح و صفحه آرا قرار می‌دهد.

قالب‌های طراحی شده بسته به هدف می‌تواند متفاوت باشد اما با وجود تمام تفاوتها در مضامین و الگوها اشتراکاتی نیز با یکدیگر دارند.

تمپلیت یا قالب ها می‌تواند یک تا صدها صفحه را شامل شود که هم راهنمای مناسبی برای صفحه آرا باشد و هم حالت ها و طرح های مختلفی را در اختیار طراح قرار دهد.

بطور مثال سربرگ‌های مخصوص در سازمان و دفاتر در مقیاس جزئی و کتاب و نشریات چند صد صفحه‌ای را شامل می‌شود. و تنها کافیست طرح مناسب خود را یافته و پس از آن به راحتی صفحات خود را تا هر شماره ای که مورد نیاز است افزایش دهید.

بیشتر بخوانید  تنظیمات حرفه‌ای ورد با سکشن بندی

تمپلیت‌های آماده یا قالب های آماده جهت کتاب و مجله، نشریه، بروشور، کاتالوگ و … بصورت چاپی و الکترونیک، در بخش فروشگاه نشرآنلاین در دسترس شما عزیزان قرار دارد که می توانید برای یک طراحی حرفه ای از آنها استفاده نمایید.

[تعداد: ۴۵   میانگین: ۴.۸/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ