خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

معرفی اکسس

اکسس
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵
بروزرسانی: ۰۹ دی ۱۳۹۸

معرفی اکسس : برنامه‌ی بانک اطلاعاتی (پایگاه داده‌ها) است و بانک اطلاعاتی مجموعه‌ای از اطلاعات است که به مرور زمان وارد سیستم شده‌اند و این داده‌ها وقتی پایگاه داده نامیده می‌شوند که به هم مرتبط باشند و با همدیگر کار کنند و شما امکان دسترسی، گردآوری و گزارش‌گیری از داده‌ها را دارید.
اکسس، سیستم مدیریت پایگاه داده‌ها (DB یا database) یا بانک اطلاعاتی رابطه‌ای است.
Access به عنوان یکی از این نرم افزارها، اطلاعات را به صورت جدولی و صفحه بندی شامل سطرها و ستون ها مانند آن چه در کار برگ های Excel دیده اید، سازماندهی می کند.

مشخصات اکسس

اکسس یک بانک اطلاعاتی است. بانک های اطلاعاتی دارای ساختار داده مشخص هستند. اطلاعات در جداولی ذخیره می شود که تشکیل شده از فیلدهایی با ساختار داده مشخص است.

تفاوت بین اکسس و اکسل چیست؟

پس از معرفی اکسس بهتر است تفاوت نرم افزار اکسس و اکسل را نیز بررسی کنیم:

  • از نرم افزار پرکاربرد اکسل برای انجام محاسبات حسابداری، آماری، مالی و غیره در شرکت و یا اداره های مورد استفاده قرار می گیرد.
  • از نرم افزار Access که یک بانک اطلاعاتی است برای ذخیره سازی داده ها و ارتباط دهی داده ها از این نرم افزار (اکسس) استفاده می گردد.
  • نرم افزار Access یک نرم افزار بانک اطلاعاتی به مانند SQL Server و Oracel و … اما در سطح ابتدایی که برای ذخیره داده ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در اکسل می توان براحتی یک فرم خاص را با استفاده از الگوها ترسیم کرد، که در اکسس این کار به راحتی انجام نمی گیرد.
  • اگر بخواهیم در اکسل یک جدول را به جدولی دیگر ارتباط بدهیم، بطوری که داده ها در ارتباط قرار بگیرند، در اینجاست که به مشکل بر می خوریم، پس از نرم افزار Access بدلیل داشتن امکان ارتباط بین جداول بهره می گیریم.

 کاربرد اکسس

  • از اکسس برای ساماندهی و کنترل و مدیریت پایگاه داده ایجاد شده است.
  • این برنامه دارای قابلیت های بسیار است, مانند ایجاد صفحه ورود اطلاعات به شکل دلخواه.
  • شما پس از ایجاد پایگاه داده هایتان حتی می توانید از آنها گزارش گرفته و یا در بین اطلاعات خود جستجو کرده البته تمامی این امکانات را شما با دستان قدرتمند خود ایجاد خواهیدکرد.
  • از موارد استفاده برنامه اکسس به طور شهودی می توان به استفاده آن در قسمت حسابداری یک شرکت و یا نگهداری اطلاعات اشخاص عضو در سایتتان و حتی نگهداری اطلاعات کارمندان و موارد بسیار متنوع دیگر اشاره کرد.
  • شما پس از ایجاد این پایگاه داده حتی می توانید آن را در شبکه در اختیار دیگران قرار داده یا بر روی آن کلید رمز گذاشته یا حتی در سطح کاربران مختلف مقدار دسترسی هر کاربر را تعیین کنید.
[تعداد: ۱۱   میانگین: ۴.۷/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ