خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

قراردادن پاورقی در نرم افزار Word

پاورقی در ورد
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۱۰ آذر ۱۳۹۸

آموزش گام به گام نرم افزار پرکابرد word- مرحله ششم

برای طراحی صفحاتی حرفه‌ای استفاده از بخش header و footnote صفحه الزامی است. قراردادن پاورقی در نرم افزار Word بخصوص در زمان نوشتن پروژه‌های دانشگاهی و یا پایان نامه صفحه آرایی حرفه‌ای بسیار پرکاربرد و مهم است. بخش header معمولاً جایگاهی برای قراردادن پاورقی در نرم افزار Word و اطلاعات صفحه همچون سربرگ، موضوع، شماره صفحه است و بخش footnote برای نوشتن پاورقی و یا پانوشت استفاده می‌شود.

پاورقی در ورد

کاربرد پاورقی

بهتر است ابتدا درباره کاربرد پاورقی توضیح دهیم و سپس چگونگی ایجاد پاورقی در ورد را آموزش دهیم.

پاورقی شکل خاصی از نقل قول یا بیان توضیحات اضافه برای یک متن است به این ترتیب چیدمان صفحه به صورتی خواهد بود که خواننده از طریق دنبال کردن اعدادی که در متن قرار می‌گیرد به سوی این توضیحات راهنمایی می‌شود.

پاورقی بصورت مستقل از متن اصلی و در پایین هر صفحه درج می‌شود به این صورت که مکان نما را بعد از هر کلمه‌ای که قصد دارید درخصوص آن توضیح بیشتری دهید قرار داده و سپس از طریق منوی Refrence، بخش Footnotes برروی گزینه Insert Footnotes کلیک کنید. برروی واژه انتخابی شما عددی نمایان می‌شود به همین ترتیب مشابه آن عدد در انتهای صفحه نیز درج می‌گردد و نمایشگر بطور خودکار به بخش انتهایی صفحه منتقل می‌شود. به این طریق شما می‌توانید توضیحات مربوط به واژه مورد نظرتان را خارج از متن اصلی و بصورت پاورقی تایپ کنید.

نکته: اعدادی که بصورت اتوماتیک در پاورقی درج می‌گردند دارای تنظیمات خاص هستند، اعداد را بصورت دستی تغییر ندهید.

بیشتر بخوانید  آموزش رسم شکل در نرم افزار word

تنظیمات پاورقی

هنگام استفاد از پاورقی در صفحات مختلف کلمات بصورت متوالی شماره گذاری می‌شوند، شروع دوباره از عدد یک در هر صفحه نیاز به تنظیماتی جزئی دارد. از تغییر عدد بصورت دستی خودداری کنید تا تنظیمات وارد شده برای تمامی موارد اعمال شود.

همچنین می‌توانید از طریق تنظیمات انتخاب کنید که از نمادهای مختلف بجز عدد برای نمایش پاورقی استفاده شود. به این ترتیب که از طریق کشوی number format حروف فارسی، انگلیسی و سایر گزینه‌ها قابلیت گزینش را خواهند داشت.

برای تنظیمات زبان پاورقی و تغییر زبان از انگلیسی به فارسی کافیست عدد درج شده در پاورقی را به حالت انتخاب درآورده و سپس دو کلید Ctrl و Shift را همزمان فشار دهید.

.

آموزش گام به گام نرم افزار word– مرحله پنجم (ابزار پرکابرد در tab Insert)

[تعداد: ۴۷   میانگین: ۴.۸/۵]

4 پاسخ به “قراردادن پاورقی در نرم افزار Word”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ