خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

چگونگی نوشتن داستان کوتاه

داستان کوتاه
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷
بروزرسانی: ۰۶ آذر ۱۳۹۸

چگونگی نوشتن داستان کوتاه مشکل ترین قسمت نوشتن داستان کوتاه یافتن شروعی مناسب برای داستان می باشد و نوشتن داستان کوتاه به هیچ عنوان ساده نیست. اما نگران نباشید، اگر یک مرتبه با بخش های گوناگون داستان کوتاه آشنایی پیدا کنید و شروع ­های متفاوتی برایش تست کنید، آنگاه این توانایی را دارید که بهترین آغاز را برایش بیابید.

نحوه یادگیری داستان های کوتاه

مطالعه خود داستان‌ها، مناسب ترین روش یادگیری داستان کوتاه، به عنوان یک نوع ادبی می باشد. سعی کنید مخاطب بسیار مشتاقی باشید و انواع مختلف ادبی را بخوانید. از هر کتابی گلچین نمایید و کتاب های زیادی مطالعه کنید. داستان‌هایی از انواع ادبی مختلف مطالعه نمایید.

تعیین هدف داستان

نویسنده با تعیین نمودن هدفی مشخص که مد نظر دارد، حوادث داستان را تعیین، وصف و سازمان دهی می نماید.نویسنده هر هدفی که در ذهن دارد و برمی گزیند، در واقع یکپارچگی، اصول سازماندهی، جامع بودن و انسجام داستان وی را ایجاد می کند.

پایان یا نتیجه داستان

هدفمند بودن داستان در حقیقت این امتیاز را دارد که به شما مقصد و جهت می‌دهد. هنگامی که به مقصد می‌رسید، در پایان از اینکه به نتیجه ای رسیدید احساس خوشایندی به شما دست می دهد که زندگی حقیقی و واقعی دارای آن نمی باشد.

درونمایه داستان

بعضی اوقات تعیین درونمایه امکان دارد هدف داستان شما باشد و نخستین ایده ی شما را مشخص نماید. ولی بعضی اوقات هم پیش می آید که شما چند پیش‌نویس از داستان خود را به رشته تحریر درآورید آنگاه درونمایه داستان خود را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید  پوستر تبلیغاتی

ایده داستان

در حقیقت محرک برای تخیل شما همان ایده ی شما می باشد. تحریک کننده ای مؤثر که شما را به داستان سرایی ترغیب می نماید و به جلو می برد که روند خلق داستان را شروع کنید. داستان از ایده‌های مختلفی تشکیل می شود.

نکته

داستان کوتاه بهتر است، تا حد امکان که داستان می‌طلبد ادامه داشته باشد و طول بکشد، نه بلندتر، نه کوتاه تر. به تعبیری دیگر، همان تعداد لغاتی را  به کار ببرید که می‌توانید داستان‌ خود را به بهترین شیوه ممکن به رشته تحریر درآورید.

[تعداد: ۹   میانگین: ۴.۷/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ