خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

ایجاد فهرست اتوماتیک در ورد

فهرست اتومات ورد
فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۱۹ آذر ۱۳۹۸

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله دهم

ایجاد فهرست اتوماتیک در ورد یکی از مواردی است که استفاده از آن می‌تواند پایان نامه را حرفه‌ای و در عین حال بسیار کاربردی نماید. صفحه بندی و صفحه آرایی پایان نامه یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان است. پس جمع‌آوری اطلاعات، نوشتن و تنظیم پایان نامه صفحه‌بندی، رعایت ترتیب عناوین و در آخر ایجاد فهرست از موارد بسیار مهم پایان نامه است. با اینکه اغلب تهیه فهرست را در آخرین مراحل انجام می‌دهند اما ممکن است تا تصویب و رسیدن پایان نامه به مرحله چاپ، متن پایان نامه چندین بار دستخوش تغییر و اصلاحیات شود، اضافه کردن و یا حذف کردن چند پاراگراف می‌تواند تمامی شماره صفحات را جابجا کند. تصور کنید بارها و بارها تمامی صفحات را در فهرست مجدد تنظیم کنید!

ایجاد فهرست اتوماتیک در ورد

نرم افزار ورد این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا با ایجاد فهرست اتوماتیک در ورد فهرست خود را مطابق با آخرین تغییرات اعمال شده برروی پایان نامه بروز رسانی کنید، به این ترتیب تمامی شماره صفحه‌ها براساس ساختار جدید مرتب خواهند شد.

برای تهیه فهرست خودکار تمامی صفحات را شماره گذاری کنید. برای شماره گذاری در ورد کافی است از طریق تب Insert گزینه page number نوع خاص شماره گذاری صفحات خود را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از سکشن بندی، شماره صفحات را منطبق با بخشهای مختلف پایان نامه بصورت اختصاصی شماره گذاری کنید.

مراحل ایجاد فهرست اتوماتیک

در فهرست اتومات نیازی نیست که فهرست بندی را به مراحل آخر موکول کنید. شما می‌توانید مراحل ایجاد فهرست اتومات را پیش از شروع پایان نامه انجام دهید. ابتدا از طریق تب home یک استایل heading را به هرکدام از عناوین اختصاص دهید.

شاید برای شما مفید باشد  ذخیره اتوماتیک فایل در ورد

کافی است از طریق تب home نوع heading را مشخص کنید و سپس اطلاعات مربوط به سایز و فونت را براساس آیین نامه مخصوص دانشگاهتان تعیین کنید.

مراحل ایجاد فهرست اتوماتیک

این تنظیمات در مورد heading2 و heading3 نیز به همین صورت است. به این ترتیب فصل‌های اصل و زیربخشهای هر فصل را می‌توانید تنظیم کنید.

مراحل ایجاد فهرست اتوماتیک

در این مرحله لازم است که صفحه فهرست را ایجاد کنید. پس انتخاب صفحه مورد نظر طبق آیین نامه دانشگاه، در بالای صفحه منتخب کلیک کرده و از طریق تب Insert گزینه blank page را انتخاب کنید. سپس برای ایجاد فهرست خودکار از تب Refrence گزینه  table of contacts را انتخاب کرده و برروی گزینه automatic table1 کلیک کنید.

برای تنظیم چپ چین و راست چین فهرست مطابق با زبان متن کافیست از طریق تب home گزینه راست چین را انتخاب کنید.

در اینجا ملاحظه خواهید کرد که شماره صحفات مندرج در فهرست انگلیسی هستند. فارسی کردن شماره صفحات در فهرست اتومات بسیار ساده است. ابتدا کلید cntrl+p را فشار دهید تا صفحه پرینت باز شود. سپس دکمه back و یا Esc را بفشارید. شماره صفحات فارسی شدند.

مراحل ایجاد فهرست اتوماتیک

برای تعیین نام فهرست باید برروی contents کلیک کنید تا امکان ادیت برای شما فعال شود.

حال شما فهرستی دارید که مطابق با آخرین تغییرات شما بطور خودکار تنظیم خواهد شد. درنتیجه هرگاه محتوایی را به پایان نامه اضافه کردید و یا بخشی از آن را حذف کردید فقط کافی است فهرست خود را بروز رسانی کنید.

مراحل ایجاد فهرست اتوماتیک

نحوه برای بروز رسانی

مراحل ایجاد فهرست اتوماتیک

برای بروزرسانی کردن فهرست باید برروی فهرست کلیک کنید تا گزینه update table نمایان شود. برروی گزینه کلیک کرده سپس گزینه update page numbers only را در پنجره‌ای که باز شده است انتخاب و برروی OK کلیک کنید.

شاید برای شما مفید باشد  مزیت های نرم افزار ایندیزاین

فهرست شما آپدیت شد!

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله نهم (تنظیمات حرفه‌ای ورد با سکشن بندی)

[تعداد: ۵۰   میانگین: ۴.۶/۵]

4 پاسخ به “ایجاد فهرست اتوماتیک در ورد”

  1. سلام
    مطلبتون کامل و درعین حال ساده بود. همیشه فکر میکردم ساختن فهرست اتومات کار ساختی باید باشه. اما با خوندن این مطلب تونستم خودم فهرستم رو تنظیم کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ