خدمات
ثبت سفارش
راهنمای ثبت سفارش
فروشگاه

ابزار پرکاربرد در تب Insert

فروشگاه قالب آماده صفحه آرایی
انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸
بروزرسانی: ۲۰ آذر ۱۳۹۸

آموزش گام به گام نرم افزار word- مرحله پنجم

در صفحه بندی و طراحی صفحه عناصر و ویژگی‌های بصری متفاوتی نیاز است که علاوه بر ایجاد خوانایی متن بر جذابیت آن نیز بیافزاید. tab insert شامل گزینه و ابزارهای متنوعی است که با استفاده از آن میتوان تصاویر متنوع و زیباتری را ایجاد نمود در ادامه برای معرفی ابزار پرکاربرد در تب Insert با ما همراه باشید.

قسمت Page:

گزینه cover page: برای ایجاد طرح روی جلد. Word چند طرح آماده جهت استفاده شما قرار می‌دهد که با فشردن مثلث می‌توانید به آن دسترسی یابید.

گزینه Blank Page: است که صفحه جدیدی را درهمین فایل ایجاد می‌کند.

گزینه Page Break: با استفاده از این گزینه نیز می‌توانید صفحه جدید و مستقلی ایجاد کند.

گزینه Tables: برای ایجاد کادر و شبکه بندی، رسم جدول کاربرد دارد.

قسمت IIlustrations:

گزینه pictures: برای اضافه کردن تصویر به متن میتوانید با کلیک برروی این گزینه وارد پوشه عکسهای خود شوید.

گزینه online pectures: انتخاب تصویر بصورت آنلاین و با اتصال به اینترنت با استفاده از این گزینه امکان پذیر خواهد بود.

گزینه shapes: این قسمت شامل اشکال هندسی و علائم و نشانه‌هایی هستند که برای رسم اشکال ترکیبی و یا ایجاد text box می‌توانید ازآنها استفاده کنید. با کلیک شکل دلخواهتان را انتخاب کنید. سپس ابعاد آن را تنظیم کرده با حرکت موس در صفحه جایگذاری نمایید.

Smart Art: این گزینه نیز بصورت پیش فرض اشکال و نمودارهای آماده ورد را در اختیار شما قرار داده که به تناسب محتوای درحال تایپ می‌توانید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید  استفاده ازطرح‌های آماده در ورد

Chart: نمودار و بردار برای ارائه اطلاعات آماری از طریق این گزینه میتوانید انواع نمودارهای ستونی، نقطه‌ای و سایر موارد را انتخاب کرده و اطلاعات عددی خود را در قالب نمودار و اشکال گرافیکی به نمایش بگذارید.

Screenshot: این گزینه متنهایی که برروی صفحه نمایشگر شما در حالت فعال قرار دارند را بصورت تصویر به صفحه ورد منتقل می‌کند.

قسمت Comments

Comments: گزینه کامنت در مواقع ویراستاری کاربرد زیادی دارد. این گزینه به نوعی شبیه به کاغذ یادداشتی است که کاربر می‌تواند با استفاده از این گزینه یادداشتها و توضیحات مربوط به هر قسمت از متن را بصورت جداگانه یادداشت کند.

قسمت symbols

گزینه Equation: این گزینه زمانی استفاده می‌شود که شما قصد نوشتن فرمول را داشته باشید. انواع مختلف فرمولها به عنوان پیش‌فرض می‌تواند گزینه‌ انتخابی شما باشد در غیر اینصورت با انتخاب گزینه Insert new Equation  می‌توانید فرمول موردنظرتان را تایپ کنید.

گزینه Symbol: گاه در هنگام تایپ مطالب نیاز است از علائم و نمادهای خاصی استفاده کنید. این گزینه شامل نمادهای مختلفی است که می‌توانید از میان آنها گزینه مناسب و مورد نظرتان را یافته و با کلیک برروی Insert به متن اضافه کنید. با کلیک بروری گزینه More symbol پنجره‌ای باز می‌شود که شامل دو قسمت است: ۱- کشوی font    2- کشوی Subset

با دسته بندی کردن انواع سمبل و نمادها امکان جستجو میان صدها نماد آسانتر خواهد شد. به این ترتیب با توجه به نوع نماد موردنیاز درمیان این چند بخش می‌توانید راحتتر به آن دسترسی یابید.

آشنا شدن با هر کدام از ابزار پرکاربرد در تب Insert نیاز به تمرین و بکارگیری هرکدام دارد و با هربار استفاده از آنها مدت زمان مورد نیاز نیز کاهش می‌یابد. پس به تمرین خود ادامه دهید!

بیشتر بخوانید  ایجاد یک سند جدید در ایندیزاین

.

آموزش گام به گام نرم افزار ورد- مرحله چهارم (آموزش رسم جدول در ورد و تنظیمات آن)

[تعداد: ۴۳   میانگین: ۴.۷/۵]

یک پاسخ به “ابزار پرکاربرد در تب Insert”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

قالب های آماده فروشگاه نشرآنلاین
قالب آماده مجله حرفه ای ایندیزاین
قالب آماده کتاب ایرانی ایندیزاین
قالب آماده کتاب کودک ایندیزاین
قالب آماده جلد فتوشاپ